Raamatud on ideede allikaks – igaüks võib lasta oma fantaasial lennata, kuidas raamatud lastele “elavaks” teha: kas lugeda ette, mängida nukkudega läbi, lavastada, teha multifilm või joonistada pilte.

 

Kuidas pildiraamatute abil õpetada lastele erinevaid oskusi ning kuidas laste- ja noorsookirjanduse kaudu õpetada keelt ja arendada loovust, sellel teemal kõnelevad pildiraamatutele põhinevat metoodikat uuriv lasteaiaõpetaja Jaanika Monroc; laste- ja noorsookirjanduse spetsialist, Prantsuse õpetaja Nadine Marsault ning lasteraamatute autor ja illustraator Isabelle Bonameau 2016. a saates Kultuurimeeter.

————————————————————————————————————

Raamatu “Krokodill, kellele ei meeldinud ujuda” kasutusvõimalused lugema õppivatele lastele: sisust lähtuvalt on välja kirjutatud eraldi kaardikestele

a) algajale lugejale järgmised 3-4 – häälikulised sõnad:

KALA, MUNA, HÄBI, TULI, VOODI, VANN, LOHE – nende sõnadega saab mängida näiteks memori mängu ja seeläbi lugemist harjutada!

b) edasijõudnud lugejatele sobivad memori mängimiseks 6-8 – häälikulised tegusõnad ainsuse kolmandas pöördes:

OSTAB, HÄBENEB, MAGAB, SUKELDUB, KARDAB, HÜPPAB, UJUB, PURSKAB, MÄNGIB, AEVASTAB, VIHKAB, RONIB, LENDAB – neid sõnu saab kasutada ka raamatu sisu jutustamisel, tegusõnade õppimisel, ka kaashäälikuühenditega pikemate sõnade lugema harjutamisel.

Kui sul on häid ideid pedagoogiliseks või kõnearenduslikuks tööks kirjastuse Glossus pildiraamatutega, saada need aadressil info@glossus.eu

Aitäh!