Kirjastuse Glossus logopeedilised materjalid

Jaanuaris 2015 alustasime kirjastustegevust kõnearenduslike pildiraamatutega “Hüppa koos Miinoga” ja “Magama koos Miinoga”

Need on raamatud päris pisikestele, kes koos täiskasvanuga õpivad imiteerima ja tegema esimest tutvust raamatutega. Raamatud on väikesed ja lehed veidi paksemad, et väikelastel oleks mugav lehti pöörata. Pildid on lihtsad, lõbusad ja elulähedased. Miino raamatud on loonud Rootsis hinnatud lasteraamatuautor Mati Lepp.

Jaanuaris 2019  ilmus kirjastuselt Glossus uus, parandatud ja täiendatud trükk lugema õppimise raamatust “Dino. Draakonipuu seiklused” uue pealkirjaga “Dino” (autoriks Luunja logopeed Kristel Lempu, pildid joonistanud Saku lasteaia kauaaegne logopeed Margit Kalda). Dino on lapsi lugema õpetanud juba alates 2007 aastast (Koolibri).

Sama aasta oktoobris tuli välja Kristel Lempu tekstidega “Ma tunnen kolme tähte”, mis on täiesti unikaalne tekstikogumik lugema õppivale lapsele. Igal lehel leidub üks tekst koos juhenditega täiskasvanule. Tekstide raskusaste tõuseb raamatu edenedes. Kui lugemik-töövihiku algul on lugemiseks pakkuda vaid kahetähelised sõnad, siis lõpus on juba kaashäälikuühendeid sisaldavad raskemad sõnad pikemateks tekstideks koondatud.

Kui teil on soovi hankida juurde lisatekste päris algajale lugejale, siis ka need on logopeed Kristelil kenasti meie kodulehel olemas tootetutvustuse kõrval. “Ma tunnen kolme tähte” valmis Kristelil tänu riiklikule haridusstipendiumile. Pildid on töövihikusse joonistanud Kristel ise koos tütre Loone-Lyga.

Aprillis 2022 ilmus logopeedi kunstniku koostöös kõnearenduslik pildiraamat väikelastele, mille abil väheke suuremad võivad ka lugemist proovida (autor Liina Velner, pildid joonistas Kaia Otstak). “Kiisu ja kindad” on 11 pildist koosnev jutustus kassist, kes sõbrale külla minnes eksib tee peal ära ning kukub. Kahjuks nii õnnetult, et käpp jääb kivi all kinni. Kui karu on kivi käpa pealt ära lükanud, kingib ta kiisule kindad, et kaitsta tema küüsi. Jutustuses on palju K-ga algavaid sõnu, mistõttu sobib raamat suurepäraselt nii ettelugemiseks, jutustamiseks kui ise lugemiseks (k-hääliku kinnistamiseks). Lehe vasak pool on pikema teksti päralt, paremal pool on aga laused ise lugeda proovimiseks algajale lugejale.

Veebruaris 2023 hakkasime müüma Hollandi tegevusterapeudi ja graafilise disaineri Kristel van Klaveren’i A4 formaadis suurte fotodega “Pildiraamatut täiskasvanutele, kes ei oska lugeda”. 100 lehekülge fotosid ergutavad nägemismeele kaudu mälupilte ja innustavad kõne- ja suhtlemisraskustega inimesi end väljendama. Raamatut saavad edukalt nautida afaasikud, autistid ja intellektihäirega inimesed.

Jaanuaris 2024 näeb ilmavalgust materjal verbide õpetamiseks “Mida teeb? Mida teevad? Pildikaardid I”. Piltide autoriks ukraina kunstnik ja eripedagoog Hanna Davidova.

Põnevaid plaane on palju!

Otsime uusi võimalusi teraapiamaterjalide ja erialaste raamatute väljaandmiseks. Kui soovid teha koostööd, kirjuta info@glossus.eu