Veebipoe https://glossus.eu/pood/ omanik on LV Glossus OÜ (registrikood 12336314) asukohaga Tule põik 1, Saue linn, Saue vald, Harjumaa. Müügitingimused kehtivad veebipoest kaupade ostmisel.

Hinnad

Kaupade hinnad on eurodes ja sisaldavad käibemaksu. Kaubale on võimalik ise järele tulla Sauele, Tule põik 1 – see on tasuta. Kui järeletulemine pole võimalik, saadetakse kaup kohale Omniva või SmartPOST’i pakiautomaaditeenuse kaudu. Sel juhul lisandub kauba hinnale transpordikulu kättetoimetamise eest vastavalt ostja valitud tarneviisile (SmartPOST 3.50 – 7.20 €; Omniva 3.60 – 8.50 €). Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

Müüja jätab endale õiguse teha müügihindades ja käesolevates tingimustes muudatusi ja täiendusi. Tingimuste ja hinnakirja muudatustest ja täiendustest teavitame internetileheküljel https://glossus.eu/pood/. Need jõustuvad vastava muudatuse või täienduse avaldamisest.

Kui tellimus on esitatud enne müügitingimuste või hindade muutmist, kohaldatakse Ostjale tellimuse esitamise ajal kehtinud tingimusi ja hinnakirja.

Tellimine veebipoest

Tellida võivad nii füüsilised kui juriidilised isikud. Enne tellimist tutvu e-poest tellimise tingimustega ja tee linnuke „Nõustun e-poe kasutustingimustega“. Selle märkimisel nõustub Ostja, et on tutvunud ostu-müügilepingu tingimustega, neist aru saanud ja nõustub lepingu tingimustega.

Lisage soovitud tooted ostukorvi ning vajutage ostukorvis lingile „Kassasse“.

Järgnevalt tehke valik, kas soovite tellimuse sooritada ühekordselt või püsikliendina ning täitke nõutud andmeväljad. Täitke andmelahtrid tähelepanelikult, sest esitatud informatsiooni täpsusest ja õigsusest sõltub ostetud toodete tõrgeteta kohaletoimetamine ning võimalik hilisem vaidluste lahendamine.

Peale ostutingimustega nõustumist saate valida endale sobiva makseviisi (pangalingid Swedbank, SEB, LHV, Coop, Danske Bank, Luminor). Andmed pangaülekande sooritamiseks koos kõigi kehtivate riiklike maksudega ja lisanduvate tasudega leiate pärast tellimuse kinnitamist ekraanile kuvatuna ning e-posti aadressile saadetud tellimuse kinnituskirjast.

Veebipoe tellimusi käsitletakse tööpäevadel (E-R 9.00-17.00). Reedel pärast kella 14.00 esitatud tellimus vormistatakse järgneval esmaspäeval.

Kiir- või hulgitellimuste puhul helistage telefonil 555 897 84 või kirjutage info@glossus.eu

Tellimusi võtame samuti vastu ka meili teel info@glossus.eu. Tasuda saab arve alusel. Väljastame ka e-arveid avalikule sektorile: vallavalitsustele (sh koolidele ja lasteaedadele), sihtasutustele, riigiettevõtetele, haiglatele, ministeeriumidele.

Müügilepingu jõustumine

Kauba müügilepinguga kohustub Müüja andma Ostjale üle olemasoleva või tulevikus omandatava kauba. Ostja kohustub tasuma Müüjale kauba eest esitatud arvel näidatud summa ja võtma kauba vastu.

Tellimused, mille eest ei ole makstud, annulleeritakse 3 päeva möödudes alates tellimuse vormistamisest.

Müügileping jõustub pärast Ostja poolt tehtud makse laekumist Müüja pangakontole.

Kohaletoimetamine

Kohaletoimetamine toimub ainult Eesti piires.

Pärast müügilepingu jõustumist komplekteerib Müüja tellimuse ning annab selle kohaletoimetamiseks üle ettevõtte logistikapartneritele (SmartPOST, Omniva).

Müüja veebilehel näidatud kohaletoimetamise tähtajad kehtivad tellimuse summa laekumise hetkest Müüja pangakontole.

Müüja ei vastuta kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul kui kaup on logistikapartneritele üle antud õigel ajal, kuid kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida Müüja ei saanud mõjutada ega ette näha.

Tellitud kaup pannakse teele hiljemalt 7 tööpäeva jooksul.

Kui kaupa ei ole parajasti laos, teavitatakse sellest Ostjat koheselt ning kaup jõuab Ostjani hiljemalt 21 p jooksul.

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on Ostjal õigus sõlmitud müügilepingust taganeda 14 päeva jooksul alates tellimuse vormistamisest. Tagastatav kaup peab olema kasutamata ja terves originaalpakendis.

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Müüjal õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, ning saata see e-posti aadressile info@glossus.eu hiljemalt 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest. Avaldusse palume märkida tellimuse number ning lisada tellimuse sooritamise kuupäev, tellija nimi ja kontaktandmed (tel nr ja meiliaadress).

Tagastuskulud kannab Ostja, välja arvatud juhul, kui

  1. tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi);
  2. Veebipood on andnud kaupadega kaasa koodi, millega saab tagastada kauba pakiautomaadi abil ja see kood veel kehtib või
  3. Ostja toob täidetud taganemisavalduse ja kauba LV Glossus OÜ kontorisse Sauele, Tule põik 1

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik Ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda Ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Pretensioonide esitamine

Veebipood vastutab Ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest Ostjale.

Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@glossus.eu või helistada telefonil 555 897 84.

Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale. Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood Ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud. Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab Ostja poolt sisestatud isikuandmeid (nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele kauba kohaletoimetamiseks.

Vaidluste lahendamine

Kui Ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@glossus.eu või helistada telefonil: 555 897 84. Kui Ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole, mille pädevuses on lahendada Ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Ostja võib pöörduda ka Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.